FOTO: Luxusný interiér novej helikoptéry milionára Tkáča vám vyrazí dych!
Kedysi patril medzi najexcentrickejších pracháčov. Pútal pozornosť honosnými večierkami a športovými autami. Po čase pochopil, že pre biznis prvoplánové vystupovanie nie je prospešné. Všetky rozmary, čo si dopraje, drží už v tajnosti. My sme sa však dozvedeli, že si Tkáč doprial novú helikoptéru.
K svojej vášni sa priznal už pred rokmi. Keď prišla príležitosť, aby si jeho firma vybudovala na nábreží Dunaja kancelárie a hotelový komplex, nepochybne musel byť na streche heliport. Pretože Tkáč lieta aj zo svojej kancelárie domov na Kolibu vrtuľníkom.
Zo svojej vášne sa vyznal už pred dvanástimi rokmi. To, že k úspešnému pracháčovi patrí neštandardná doprava, otvorene priznal: „Kedysi sme jednali vo Východoslovenských železiarňach a chceli sme tam prísť ako páni. Tak sme si na štyridsať minút požičali lietadlo. Zmenilo nám to život.“Už vtedy pochopil, že treba rúbať vyššie.
Najšpičkovejší vrtuľník u nás údajne vlastní aktuálne jednoznačne Patrik Tkáč. Airbus Eurocopter Half 145 Mercedes Benz s úpravou AMG. Ide o najprestížnejší stroj v kategórií strednej triedy s dvojmotorom. K dispozícií je čo sa týka kabíny v ponuke mnoho materiálov a farieb. Na výber sú elegantné dreviny, ktoré poskytujú luxus pod nohami. Osvetlenie okolia je v rôznych farbách. Je to jediný vrtuľník, ktorý môže pojať osem cestujúcich. Všetky sedadlá sú namontované na koľajniciach a dajú sa rýchlo prekonfigurovať alebo odstrániť, aby sa vytvoril priestor pre batožinu. K dispozícii sú tiež tri multifunkčné boxy s funkciami, ako sú chladiaci box, držiak na pohár, stôl, 15-palcový monitor a DVD prehrávač. V priatore sú špeciálne držiaky pre golfové plaice, surfy či bicykle.
Tento stroj je vďaka novým technológiám veľmi ľahký a kilá, ktoré sa výrobcom podarilo ušetriť, mohol klient využiť inde: „Patrik si tam napríklad dal masívne tykové podlahy. Mohol si ich dovoliť vzhľadom na ľahkú verziu vrtuľníka,“dozvedeli sme sa. Partik Tkáč vraj pocítil vášeň k lietaniu tak silno, že pilotské skúšky mal hotové za tri mesiace. Bežne trvajú študentovi približne dva, tri roky: „Musel asi každý deň celé tie tri mesiace lietať, ináč si to neviem predstaviť. Asi je na to šikovný,“zhodnotil odborník.